Poptávka

Novinky

Pořád se něco děje. Tady najdete všechny aktuality týkající se silnoproudu a slaboproudu.

Vyzkoušeno ✓ Set-top box TS 6810 T2 Stealth pro DVB-T2 včetně instalace odborníkem

30.01.2020

Nejste zrovna technický typ? Už jen představa instalace set-top boxu Vám nahání husí kůži? Nejste sami! Za poslední měsíc jsme se setkali s požadavky na tzv. full service. Co si pod tím můžete představit? Po odchodu našeho odborníka prostě jen zapnete televizi a … všechno jede, jak má.

Desatero pravidel, jak postupovat, když Vám hrozí, že s přechodem na DVB-T2 přijdete o signál

13.12.2019

Největší technologická změna v televizním vysílání byla odstartována 27.11. 2019. Její konec, tedy definitivní vypnutí DVB-T na celém území České republiky, nastane v červnu 2020. Pro lepší orientaci v problematice Vám odpovídáme na nejčastější otázky týkající se přechodu na DVB-T2.

O Kapku lepší Vánoce

11.12.2019

Možná si říkáte, že máme v názvu chybu. Vždyť přece Kapka uprostřed věty se píše kapka. Ale chyba to není. Alespoň u nás ne. Stali jsme se totiž O Kapku lepší firmou, a to díky Nadačnímu fondu Kapka naděje.

Povinné revize aneb stát doporučuje, nedodržení však trestá

05.12.2019

Pozor! Vstupujeme na půdu, kde vládnou nejenom zákony, ale i normy, které všichni známe pod zkratkou ČSN. Ty sice nejsou závazné, ale jejich dodržování je nařízeno zákonem. Tak se ve zkratce dá shrnout přístup státu k provádění pravidelných revizí, kterým je v rámci ČSN a českého zákonodárství věnována nemalá pozornost. A nemylte se. Z požadavků na provádění revizí není vyjmuta ani čistě soukromá sféra jako je třeba bydlení.

Den D nastal. V Praze a středních Čechách skončilo vysílání programů ČT ve standardu DVB-T.

28.11.2019

V noci na čvrtek 28.11. 2019 došlo k vypnutí vysílání programů České televize ve standardu DVB-T z vysílačů Cukrák a Žižkov, které pokrývají televizním signálem Prahu a střední Čechy.

Technologie se mění, řemeslo zůstává

25.10.2019

Kvalita je pro nás řemeslo, pořádně odvedená práce, za kterou se nemusíme stydět. Je to základ úspěchu v tržním prostředí, který generuje pozitivní reference a přináší další zakázky, říká Jan Pánek, jednatel naší společnosti v rozhovoru s šéfredaktorem odborného časopisu pro pravidelnou přílohu Rating stavebních dodavatelů.

Nenechte své rekreační nemovitosti napospas zlodějům!

10.10.2019

A je to zase tady! Zase podzim a pro někoho s tímto obdobím spojené zazimování chalupy. Ono zazimování není však pouze o vypuštěných trubkách a zavřených okenicích. Zazimování je i o ochraně před nechtěnými návštěvníky. Právě na podzim roste množství ohlášených vloupání do víkendových nemovitostí, jak o tom vypovídají statistiky Policie České republiky.

Realizace bezpečnostních elektroinstalací v novostavbě bytového domu

25.09.2019

Nově vzniklým stavbám, které respektují své okolí, se velká mediální pozornost nevěnuje. Častěji o takových projektech píšou odborné časopisy. Nejinak je tomu i v případě projektu Sestupná 7 na Praze 6, který zaujal redaktory z magazínu Stavitel. Zveřejňujeme přepis celého článku otisknutého v srpnovém vydání tohoto časopisu.

Budiž hudba, hodně hudby.

29.08.2019

Málokdo v České republice nezná Kytary.cz s největším showroomem hudebních nástrojů, který je pro milovníky hudby vstupenkou do ráje. Ale nebylo tomu tak vždy. A PROMSAT CZ byl u toho. Zveřejňujeme přepis článku z časopisu Materiály pro stavbu.

Od 27. listopadu nenaladíte v Praze programy České televize. Proč?

03.04.2019

Současné pozemní digitální vysílání má před sebou poslední měsíce života. Zatím se sice nacházíme v přechodovém období, to se však 27. listopadu 2019 změní. Jedněmi z prvních vysílačů jsou i ty, které pokrývají území Prahy.

NOVINKY.CZ: Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 řeší i bytové domy

15.11.2018

11.11. 2018 - Pro ty, kdo se budou chtít dívat na televizi s použitím antény, je nejvyšší čas připravit se na přechod na DVB-T2. Všechny televizní vysílače na něj musí přejít nejpozději v r. 2021, ale převážná většina vysílačů bude přepnuta už nyní.

Přechod na DVB T2 se blíží

03.09.2018

V r. 2021 se odehraje další změna v pozemním digitálním vysílání. Ti z Vás, kteří využívají pro příjem televizního signálu společnou televizní anténu, tuto změnu pocítí nejvíce. Jste na ni připraveni?

Preferujete přímý kontakt?