Poptávka

Novinky

Pořád se něco děje. Tady najdete všechny aktuality týkající se silnoproudu a slaboproudu.

Bezpečná detekce osob se zvýšenou tělesnou teplotou? Ano!

30.10.2020

Úřady, zdravotnická zařízení, obchody. Budovy, které nemohou být úplně uzavřené. Jak však ochránit osoby v těchto budovách před třeba i náhodným setkáním s někým, kdo příznaky virové nákazy na první pohled nemá? Bude nám stačit teploměr? Zvládneme to? To jsou otázky, které si dnes kladou všichni, kteří musí umožnit vstup osob do uzavřených prostor.

Konverze bývalého mlýna na budovu ZŠ, Kostelec nad Černými lesy

14.07.2020

Nedostatek prostoru ve školách je téma, které snad nikdy neskončí. Ve středočeském městě se právě z důvodu akutního nedostatku prostoru rozhodli pro konverzi budovy bývalého mlýna pro umístění odborných učeben a třídy pro výuku multimédií a IT. Společnost PROMSAT CZ se stala subdodavatelem pro výstavbu silnoproudých a slaboproudých systémů. Zveřejňujeme přepis celého článku publikovaného na odborném portálu TVSTAV.

Vyzkoušeno ✓ Set-top box TS 6810 T2 Stealth pro DVB-T2 včetně instalace odborníkem

30.01.2020

Nejste zrovna technický typ? Už jen představa instalace set-top boxu Vám nahání husí kůži? Nejste sami! Za poslední měsíc jsme se setkali s požadavky na tzv. full service. Co si pod tím můžete představit? Po odchodu našeho odborníka prostě jen zapnete televizi a … všechno jede, jak má.

Desatero pravidel, jak postupovat, když Vám hrozí, že s přechodem na DVB-T2 přijdete o signál

13.12.2019

Největší technologická změna v televizním vysílání byla odstartována 27.11. 2019. Její konec, tedy definitivní vypnutí DVB-T na celém území České republiky, nastane v červnu 2020. Pro lepší orientaci v problematice Vám odpovídáme na nejčastější otázky týkající se přechodu na DVB-T2.

O Kapku lepší Vánoce

11.12.2019

Možná si říkáte, že máme v názvu chybu. Vždyť přece Kapka uprostřed věty se píše kapka. Ale chyba to není. Alespoň u nás ne. Stali jsme se totiž O Kapku lepší firmou, a to díky Nadačnímu fondu Kapka naděje.

Povinné revize aneb stát doporučuje, nedodržení však trestá

05.12.2019

Pozor! Vstupujeme na půdu, kde vládnou nejenom zákony, ale i normy, které všichni známe pod zkratkou ČSN. Ty sice nejsou závazné, ale jejich dodržování je nařízeno zákonem. Tak se ve zkratce dá shrnout přístup státu k provádění pravidelných revizí, kterým je v rámci ČSN a českého zákonodárství věnována nemalá pozornost. A nemylte se. Z požadavků na provádění revizí není vyjmuta ani čistě soukromá sféra jako je třeba bydlení.

Den D nastal. V Praze a středních Čechách skončilo vysílání programů ČT ve standardu DVB-T.

28.11.2019

V noci na čvrtek 28.11. 2019 došlo k vypnutí vysílání programů České televize ve standardu DVB-T z vysílačů Cukrák a Žižkov, které pokrývají televizním signálem Prahu a střední Čechy.

Technologie se mění, řemeslo zůstává

25.10.2019

Kvalita je pro nás řemeslo, pořádně odvedená práce, za kterou se nemusíme stydět. Je to základ úspěchu v tržním prostředí, který generuje pozitivní reference a přináší další zakázky, říká Jan Pánek, jednatel naší společnosti v rozhovoru s šéfredaktorem odborného časopisu pro pravidelnou přílohu Rating stavebních dodavatelů.

Nenechte své rekreační nemovitosti napospas zlodějům!

10.10.2019

A je to zase tady! Zase podzim a pro někoho s tímto obdobím spojené zazimování chalupy. Ono zazimování není však pouze o vypuštěných trubkách a zavřených okenicích. Zazimování je i o ochraně před nechtěnými návštěvníky. Právě na podzim roste množství ohlášených vloupání do víkendových nemovitostí, jak o tom vypovídají statistiky Policie České republiky.

Realizace bezpečnostních elektroinstalací v novostavbě bytového domu

25.09.2019

Nově vzniklým stavbám, které respektují své okolí, se velká mediální pozornost nevěnuje. Častěji o takových projektech píšou odborné časopisy. Nejinak je tomu i v případě projektu Sestupná 7 na Praze 6, který zaujal redaktory z magazínu Stavitel. Zveřejňujeme přepis celého článku otisknutého v srpnovém vydání tohoto časopisu.

Budiž hudba, hodně hudby.

29.08.2019

Málokdo v České republice nezná Kytary.cz s největším showroomem hudebních nástrojů, který je pro milovníky hudby vstupenkou do ráje. Ale nebylo tomu tak vždy. A PROMSAT CZ byl u toho. Zveřejňujeme přepis článku z časopisu Materiály pro stavbu.

Od 27. listopadu nenaladíte v Praze programy České televize. Proč?

03.04.2019

Současné pozemní digitální vysílání má před sebou poslední měsíce života. Zatím se sice nacházíme v přechodovém období, to se však 27. listopadu 2019 změní. Jedněmi z prvních vysílačů jsou i ty, které pokrývají území Prahy.

NOVINKY.CZ: Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 řeší i bytové domy

15.11.2018

11.11. 2018 - Pro ty, kdo se budou chtít dívat na televizi s použitím antény, je nejvyšší čas připravit se na přechod na DVB-T2. Všechny televizní vysílače na něj musí přejít nejpozději v r. 2021, ale převážná většina vysílačů bude přepnuta už nyní.

Přechod na DVB T2 se blíží

03.09.2018

V r. 2021 se odehraje další změna v pozemním digitálním vysílání. Ti z Vás, kteří využívají pro příjem televizního signálu společnou televizní anténu, tuto změnu pocítí nejvíce. Jste na ni připraveni?

Preferujete přímý kontakt?