Poptávka

Od 27. listopadu nenaladíte v Praze programy České televize. Proč?

03.04.2019

Současné pozemní digitální vysílání má před sebou poslední měsíce života. Zatím se sice nacházíme v přechodovém období, to se však 27. listopadu 2019 změní. Jedněmi z prvních vysílačů jsou i ty, které pokrývají území Prahy.


Při přechodu na nový standard pozemního vysílání musí projít úpravami společné televizní antény (STA), které se nacházejí v bytových domech. Ty zajišťují rozvod televizního signálu do jednotlivých bytových jednotek. Antény jsou totiž ve většině případů nastaveny na příjem digitálního signálu na určitých kanálech, ale pro DVB-T2 se používají jiné.


U STA je třeba minimálně vyměnit nebo přeladit programovatelný zesilovač, protože každá vysílací síť má svůj samostatný kanál. Pokud bude třeba přejít na signál z jiného vysílače, pak je třeba nasměrovat příjmovou anténu nebo ji vyměnit.  


Našim klientům však velmi často přidáváme programovatelný procesor pro příjem dalších multiplexů (balíčků programů a služeb na jednom kanále) nebo programovatelný zesilovač. S kanálovým procesorem lze naladit omezené množství multiplexů, kdežto na programovatelném zesilovači lze naladit všechny multiplexy. Nemusíte se tedy bát, že úpravou na DVB-T2 přijdete o současné pořady ve standardu DVB-T. 


I když si možná říkáte, že do listopadu je hodně času, opak je pravdou. Právě teď je nejlepší čas objednat si návštěvu našeho technika a zajistit si tak plynulý přechod na DVB-T2. Ze zkušenosti víme, že ne vždy se může jednat pouze o rutinní úkony. Někdy je anténa nebo kabelové rozvody, kterými je signál rozvedený do jednotlivých domácností ve stavu, kdy je třeba větších zásahů. Zároveň chceme předejít situaci, kdy Vám nebudeme moci nabídnout volný termín dříve než v prosinci. Objednávejte nezávaznou návštěvu našeho technika, který zjistí stav Vaší společné televizní antény, už nyní.

Preferujete přímý kontakt?