Poptávka

NOVINKY.CZ: Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 řeší i bytové domy

15.11.2018

11.11. 2018 - Pro ty, kdo se budou chtít dívat na televizi s použitím antény, je nejvyšší čas připravit se na přechod na DVB-T2. Všechny televizní vysílače na něj musí přejít nejpozději v r. 2021, ale převážná většina vysílačů bude přepnuta už nyní.


I když existuje více způsobů, jak se připravit na přechod na DVB-T2, pro bytové domy se společnou televizní anténou tomu tak není. To, co na první pohled vypadá jako nákladné řešení, na které je dostatek času, je při bližším zkoumání levnější a aktuálnější, než se zdá.

Jak uvádí Václav Bílek z naší společnosti v rozhovoru s redaktorem Martinem Procházkou, průměrná cena za přechod na DVB-T2 pro bytový dům činí devět až 25 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že se náklady dělí mezi jednotlivé byty, nejde o astronomickou částku.

„Teď provádíme rekonstrukci paneláku se šesti vchody na pražské Ohradě za 148 tisíc korun, ale v domě je asi 120 bytů, takže každý zaplatí jen něco přes tisíc korun. V tomto případě se však do ceny promítá kompletní rekonstrukce rozvodů v bytech vč. instalace nové STA. Pokud není třeba rekonstruovat rozvody nebo hlavní stanici, pak zpravidla přidáváme programovatelný procesor pro příjem dalších multiplexů (balíčků programů a služeb na jednom kanále) nebo programovatelný zesilovač. S kanálovým procesorem lze naladit omezené množství multiplexů, kdežto na programovatelném zesilovači lze naladit všechny multiplexy. Lidé se tedy nemusí bát, že úpravou na DVB-T2 přijdou o současné pořady ve standardu DVB-T,“ říká Václav Bílek.

Zajímá Vás konkrétní řešení pro Váš dům? Objednejte si návštěvu našich odborníků online.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Preferujete přímý kontakt?