Poptávka

Den D nastal. V Praze a středních Čechách skončilo vysílání programů ČT ve standardu DVB-T.

28.11.2019

V noci na čvrtek 28.11. 2019 došlo k vypnutí vysílání programů České televize ve standardu DVB-T z vysílačů Cukrák a Žižkov, které pokrývají televizním signálem Prahu a střední Čechy.


Přestože drtivá většina lidí o vypnutí stávajícího signálu ví, část domácností není ještě připravena. Buď nemají televizi či set-top box s podporou DVB-T2, nebo nemají správně nastavenou anténu na bytovém domě. „Myslím, že připraveno není asi 25 procent domů,“ říká obchodní manažer naší společnosti p. Václav Bílek v rozhovoru s redaktorem Martinem Procházkou ze serveru Novinky.cz.

Václav Bílek v rozhovoru dále upozorňuje na to, že velký problém může mít mnoho zejména starších lidí, kteří nejsou technicky zdatní, v naladění přístroje na nové kmitočty. Bez tohoto přeladění však nelze vysílání sledovat. Až třetina populace tento úkon sama nesvede. 

Kritická situace v Praze a středních Čechách však nastane 8. ledna 2020, kdy se na stávajících frekvencích začne vypínat i vysílání komerčních stanic. "Protože bude antény možné naladit až po změně kmitočtů, mohou být někteří lidé v bytových domech bez televizního vysílání i více než deset dní", uvádí Václav Bílek.

Celý článek si můžete přečíst zde.

K tématu DVB-T2 podotýkáme, že během posledního měsíce zaznamenáváme velký nárůst objednávek na přeladění společné televizní antény (STA) a to nejenom od našich zákazníků. Pokud jste v situaci, že potřebujete nastavit společnou TV anténu nebo pomoci s přeladěním přístroje na nové kmitočty, kontaktujte nás pomocí poptávkového formuláře nebo na telefonním čísle +420 274 02 02 22. Připravte se však prosím na to, že momentálně přijímáme objednávky na konec roku 2019/leden 2020.

Preferujete přímý kontakt?