Poptávka

Nenechte své rekreační nemovitosti napospas zlodějům!

10.10.2019

A je to zase tady! Zase podzim a pro někoho s tímto obdobím spojené zazimování chalupy. Ono zazimování není však pouze o vypuštěných trubkách a zavřených okenicích. Zazimování je i o ochraně před nechtěnými návštěvníky. Právě na podzim roste množství ohlášených vloupání do víkendových nemovitostí, jak o tom vypovídají statistiky Policie České republiky.


Navzdory tomu, že v podvědomí si mnoho lidí spojuje vloupání do rekreačních domů s letními měsíci, které jsou ve znamení cest do přímořských letovisek, není tomu tak. Právě období podzimu, kraluje ve statistikách vloupaček.

Nejběžnějšími radami, se kterými se setkáte, když řešíte zabezpečení své chaty, je využití sousedů nebo jiných důvěryhodných osob z okolí, aby Vám pomohli vyvolat dojem, že je nemovitost stále obývaná. Další radou je využití spínačů pro pravidelné zapínání světla. 

Určitou prevencí je i přehledný prostor před objektem. Pozemek zakrytý keři, stromy nebo předměty, které zakrývají větší část objektu a podobné skrývačky nahrávají zlodějům. 

Nejúčinnějším opatřením, které Vám umožní nestrachovat se, co se na chatě děje, je instalace zabezpečovacího zařízení, které můžete ovládat i na dálku prostřednictvím mobilního telefonu. Čím dál běžnější je i napojení na pult centrální ochrany, který 24 hodin denně vyhodnocuje zprávy z Vašeho alarmu a v případě potřeby vyšle i zásahovou jednotku k hlídanému objektu.

Mezi nejznámější systémy na trhu jsou ty od společnosti JABLOTRON. Právě tato společnost provozuje i jeden z nejmodernějších pultů centrální ochrany ve střední Evropě. 

Naše společnost s těmito systémy dlouhodobě pracuje a doporučuje je jako ty, které jsou z pohledu jednoduchosti ovládání tím nejvhodnějším systémem pro ochranu domů. Není to však jediný systém, který naši zákazníci poptávají. Osvědčily se nám produkty kanadského výrobce DSC a PARADOX, který nabízí ucelenou řadu zabezpečovacích systémů včetně bezdrátových řešení a produkty společnosti SATEL. 

Pokud chcete mít svou chalupu pod kontrolou, i když v ní zrovna nejste, stačí kliknout na tlačítko Mám zájem, vyplnit poptávkový formulář a my Vám zašleme cenovou kalkulaci na míru. 

Preferujete přímý kontakt?